Technické informace

Sublimation printing

Sublimation is nowadays the most modern technology that allows printing on textiles. It offers you unique color saturation and color quality.

We do the sublimation on a digital machine that guarantees the maximum details of complex pictures saved in the color model called CMYK. It is possible to transfer any color design starting at one piece to artificial materials, from which we mainly produce advertising jerseys, T-shirts, flags, pillows, backpacks and more.. without any complicated print preparations.

Material is colored in the way thatMateriál je obarven tak, že barva je sublimací vpita do textilie, není cítit na omak a materiál je vzdušný. Vaše sportovní dresy tudíž zůstanou díky sublimaci stále barevné.

Sublimace je proces, při kterém se zahřejí sublimační inkousty, které se mění na plyny. Poté mají schopnost spojit se s nejrůznějšími polymerními materiály. Speciální inkoust se následně ve tkanině tepelně fixuje při teplotách kolem 200 °C. To zaručuje výrazně delší životnost než u potisku sítotiskem.

Sublimační tisk je vždy prováděn na polyester nebo povrchově upravené, zpravidla syntetické materiály. Z výše popsaného průběhu tisku vyplývá, že sublimace nemůže být aplikována na přírodní materiály, jako je např. bavlna. Přírodní vlákna a neupravené materiály nemají žádné „póry“ k otevření. Bavlněné materiály se pak řeší formou potisku sítotiskem nebo nažehlovací fólií.

Standardní šíře potisknutelného materiálu k sublimaci je 135 cm na šíři a 85 cm na výšku.

Tiskneme na tiskárnách značky MIMAKI JV-300 a JV-33, sublimace se provádí na lisu MONTI ANTONIO.

Tiskárna Mimaki JV 300-160
Tiskárna Mimaki JV 33
Lis značky Monti Antonio
Fluorescenční barvy - Neonové
 

 
 

Strojní vyšívání

Zákazníci v naší nabídce naleznou i kvalitní výšivky na sportovní dresy, mikiny, trička, čepice a reklamní předměty. Kromě samotného vyšití pro vás vytvoříme vyšívané nebo sublimované logo, které pak následně obšitím umístíme na požadované místo. Na přání zajistíme také reklamní textil, který je vhodný právě pro výšivku.

Cena výšivky se neodvíjí od počtu barev, ale výhradně od počtů stehů. Pokud nemáte svoje logo, rádi vám ho navrhneme a připravíme grafické zpracování pro vyšití.

Cena výšivky se pohybuje od 4,50 Kč za 1000 stehů (jednoduchý nápis v délce 12 cm s výškou písma 1 cm má cca 2300 stehů). Cena grafického zpracování je od 300 Kč dle náročnosti loga.

Kalkulaci vám připravíme do 24 hodin, předlohu nám postačí zaslat e-mailem nebo dodat na paměťovém médiu ve formátu cdr, ai, eps, jpg, gif, tiff, png, případně vytištěné na papíře.

Program je vaším majetkem, takže pokud si i příště objednáte stejnou výšivku, už za něj platit nemusíte. 

Sublimovaná výšivka
Pinch
Tchibo
E-on
 

 

Materiály

Coolmax

CoolMax je hi-tech tkanina pro sportovní oděvy ze speciální vlákna od firmy Du Pont, které má zvláštní tvar dodávající hotovým oděvům vynikající parametry. CoolMax udrží tělo v suchu a pohodě i při největším horku a napomáhá tak ke zvyšování výkonosti při sportu (tím, že výrobek z CoolMaxu rychle odvádí pot a udržuje tělo v suchu šetří energii sportovce).

Vhodné pro:
Míčové sporty
Běh a fitness
Dračí lodě
Hasičský sport

 

Kostka

Integrovaná žebrová oboulícní pletenina, složená ze tří druhů vláken. Jemný rub zajišťuje příjemné nošení, přední strana díky skladbě vláken minimalizuje zátrhy a jemné lesklé vpletené vlákno spolu s žebrovým vzorem úpletu, vytváří tvar kostičky pro efektní vzhled. Dresy z tohoto materiálu jsou velmi lehké, odvádí pot a jsou prodyšné.

Vhodné pro:
Míčové sporty
Cyklistika
Dračí lodě
Hasičský sport

 

LEZKA

Lehčí varianta úpletu Miláno 210g/m2 s totožnými vlastnostmi. Díky nižší gramáži jsou dresy ušité z tohoto materiálu lehčí.

Vhodné pro:
Hokej
Míčové sporty
Doplňky – šály, polštáře…

 

Milano 210g

Výborná pevnost úpletu i při vrcholové zátěži, stálost úpletu a jeho prodyšnost předurčují materiál na všemožné použití. Nejčastěji je však používán na hokejové dresy.

Vhodné pro:
Hokej
Americký fotbal
Lacrosse
In-line hokej

 

Canada

Oboulícní polyesterový úplet vyrobený přímo na hokejové dresy. Dlouhým zkoumáním dosažená pevnost i při mimořádné zátěži. Materiál je dobře snášen i vrcholovými sportovci, kteří si cení i jeho designu, který byl vyvzorován dle dresů z kanadsko-americké NHL. Dobře odvádí pot, díky prodyšnosti chytových otvorů, které jsou po celém povrchu úpletu.

Vhodné pro:
Hokej
Americký fotbal
Lacrosse
In-line hokej

 

Kepr 150g

Oboustranně hladký polyesterový úplet. Výrobky z této pleteniny jsou velice jemné a tudíž příjemné při nošení a na lícní hladké straně dobře vyniká sublimační potisk.

Vhodné pro:
Míčové sporty
Hasičský sport

 

Štulpnovina

Pevný a odolný materiál vhodný pro sublimované štulpny a hokejové návleky.

Vhodné pro:
Hokej
In-line hokej

 

Shield

Tento materiál se vyznačuje vysokou elasticitou, velice dobře přilne k tělu, přičemž ale zároveň zachovává volnost pohybu. Oblečení z tohoto materiálu velice dobře udržuje svůj tvar a zaručuje tak stabilně vysoký komfort nošení. Svými vlastnostmi se tento materiál výborně hodí především pro cyklistické kalhoty a v kombinaci s látkou Asteria pro cyklistické nebo in-line kombinézy.

Vhodné pro:
Cyklistika
Triatlon
Běh a fitness
Hasičský sport